Velikonoce, Velikonoce přícházejí

Napsal/a Raven V. Darkwood     Rubrika: Hadí Jazyk, Zeleným inkoustem, Zmijozel

Nikomu z nás nejspíš neušel ten nepodstatný malý detail, že dneska slavíme Velikonoce. Vlastně to bych kecala, mě to skoro ušlo. Zaznamenala jsem to teprve, když jsem vlezla do Velké síně, ubrusy s vajíčky mi napověděli, že jsem možná na něco zapomněla. Teprve, až když mi nad hlavou proletělo živé kuře, uvědomila jsem si, co je dneska za den. A tak jsem si řekla, že by se možná hodil tématicky zaměřený článek v Bradavičníku.
Ne, že by to někoho zajímalo, ale obětovala jsem pro sepsání tohohle článku pár hodin, které bych jinak trávila v Prasinkách.

Proč vlastně slavíme Velikonoce? Pokud by to někdo skutečně nevěděl, tak se slaví zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Děti to však většinou moc nezajímá. Pro ně jsou Velikonoce svátky, kdy rodiče poschovávají po domě čokoládová vajíčka a jiné pochoutky a ony pak můžou strávit celý den tím, že je hledají.

Asi si teď klepete na čelo. Takový super svátek a já jsem na něj zapomněla? Jak jsem mohla? No, mohla bych to svést na to, že toho mám moc ke zkouškám a trávím veškerý svůj volný čas tím, že ležím v učebnicích a ani nevnímám jaké je datum. Což je částečně pravda.
Ovšem ta celá tvrdá pravda je jednodušší. Já prostě Velikonoce nepovažuju za svátky. Člověk ani nemá pořádně volno, je to jenom pár dní a stejně musíme trčet na hradě (teda my výjimečně můžeme jít do Prasinek, ale to se nepočítá. Co bych tak dala za to, kdybych mohla zase vidět King’s Cross a mohla se týden válet v posteli a odpočívat bez toho, abych se učila).

Krom toho se ani nedávají žádné dárky, tak co je to za svátek? A to, že se hledá čokoláda mě moc nevytrhne, proč? Rovnou ze dvou důvodů. Jednak, tady nám stejně nikde nikdo žádnou čokoládu na hledání neschová. A za druhé, i kdyby schoval, tak já bych jí nehledala, protože čokoládě se z různých důvodů vyhýbám.

Možná, že bych Velikonoce měla ráda, ale já jsem je jako dítě moc (no vlastně vůbec) neslavila, takže jsem si k nim nevybudovala vztah. Každopádně.. Můj původní záměr byl napsat článek o Velikonocích, nakonec se to změnilo v list důvodů proč je nemám ráda. Za to se sice omlouvám, ale svoboda slova, ne?
Jestli vy máte Velikonoce rádi, tak si je užijte, podívejte se po hradě, třeba profesoři někde fakt nějaké čokolády schovali. A jestli ne, tak si prostě jen užijte neděli.

Tagy: ,

Komentáře jsou uzavřeny.

\par