Anketa: Tajemství meče profesorky King

Napsal/a Ian McRoy     Rubrika: Čmuchalovy zápisky, Nebelvír

„Proč naše kolejní ředitelka s sebou neustále nosí meč?“ Tuto základní životní otázku jsem si sám sobě položil už několikrát, nikdy jsem se však nedostal k tomu, abych si na ni i řádně odpověděl. Ta správná chvíle nastala až teď. Neptun se dostal do příznivé konjunkce s Blíženci, na Slunci se urodila další rozkošná skvrnka a na hranicích vesmíru jedna bublinka udělala „blop“. A právě tyto děje vyvolaly příznivé podmínky pro práci mého super mozku, který vyplodil nápad: Proč bych si měl tuto životní otázku odpovídat sám? Co takhle se zeptat na názory mých spolužáků z koleje? A proč né rovnou našich prváčků? Jsou čerství, neopotřebovaní, bez předsudků a aspoň tak dostanou podnět k přemýšlení o tom, kam se to vlastně dostali.

Postupně jsem oslovil několik prváků nebelvírské koleje a nakonec vybral odpovědi deseti z nich. Některé teorie jsou značně svérázné a fantastické, jiné zde zastupují většinové názory, je tu však i několik výkladů, které se příliš neliší od pravdy.

Basil: Pár teorií už jsem i vymejšlel. Myslím, že by to mohlo být hlavně z rytířských důvodů. Meč jako takový je jen zbraň, která oproti některým kouzlům není tolik hustá. Joo, kdyby Alen chtěla tak s tím může sem tam useknout ňákou hlavu bez mozku který nebude škoda… třebaa zombie nebo hloupej student… ale vzhledem k tomu, že je Alen učitelka, tak bude spíš sebetyranka než brutálnice. Navíc je mnohem jednodušší změnit ňákýho otrapu v kopací míč nebo toaletní papír, to aspoň nemá takový ten krvavý efekt jako při sekání do člověka mečem, to bych si o Alen musel myslet že je zvrácená a to si nemyslím… ehm… Zkrátka je jasné, že to nosí jako symbol. Může to mít i něco společnýho s její rodinou, ale spíš mě to nutí k myšlence na Nebelvírskou rytířskost, hrdost a ták. Náš zakladatel Godrik měl taky jako svůj symbol meč a já myslím, že to nebude náhoda. Třeba se z nás bude snažit vycvičit moderní superrytíře se začarovanými meči… nějaký tajný řád. Kdoví, třeba za tím je i nějakej hafo dobrodružnej příběh o bratrstvu nesmrtelných démonů, co chtěli ovládnout školu a Alen přišla na to, že jdou zabít jen tím mečem a teď ho má jen tak pro jistotu. Nebo v sobě ukrývá jiné kouzlo… může se třeba měnit, střílet blesky, dělat tajfun každým máchnutím a lámat skály každým seknutím. Nebo je jen začarován jako perfektní kráječ rajčat.

Zoey: Aby ho nie aký študent nezobral a nepokúsil sa s jeho pomocou ovládnuť Bradavice.

Anonym: Asi preto aby mohla potrestať žiakov ako ja.

Karissa: Myslím si, že se naše kolejní bojí, kvůli tomu, že již nějaký útok zažila nebo byla jeho svědkem a teď se bojí, že by na ni mohl někdo zaútočit z podobného důvodu, jako zaútočil před tím. Nebo někoho tím mečem chrání a bojí se o něj. Tedy, aby meč mohla v případě nouze nejvyšší použít, proto jej nosí pořád při sobě. Podle mého názoru je ostražitá. Možná také nosí ten meč jako talisman, protože patří k nebelvírské koleji a ona je naší kolejní. Možná, že si meč jako symbol natolik oblíbila, že jej musí nosit při sobě.

Sebastian: Popravde som o tom ešte veľmi nerozmýšľaľ a nemám tucha, či to nerobí väčšina kúzelníkov. Ale keď sa ma tak pýtaš, tak… Možno má problémy so svrbivým ekzémom na chrbte a inak ako mečom si tam nedočiahne? Bolo by hlúpe robiť to prútikom, pretože ho má možno krátky a rukou si tam nedočiahne. Plus s ním vyzerá zaujímavejšie a nebezpečne.

Penelope: Noo… když nad tím tak přemýšlím, tvá otázka ve mně vyvolává spousty dalších otázek. Jako například: Je meč, jenž ho paní profesorka nosí u sebe, tím pravým mečem? Nebo je to jen opravdu dokonalá kopie? Tady se má teorie rozchází dvěma směry, protože jestli je meč kopií a ona o tom ví, pak si dovolím tvrdit, že chce u všech vzbudit respekt a jakoby tím dávala najevo „Nepřibližuj se a nechtěj mě naštvat, jinak vytáhnu hůlku i meč najednou a ty proti mně nemáš šanci skrčku.“ Prostě a jednoduše, má to podle mě jako takovou pojistku proti zlu a machrovinku zároveň. Jestli je ale meč pravý, tak tu mám teorii č. 2, tu si raději ale nechám pro sebe, haha.

Jesse: No, nejspíš ho bude mít proto, aby mohla trestat studenty, ne? Samozřejmě ho nepoužije rovnou, když někoho načapá poprvé venku po večerce, ale třeba podruhé, aby si to dotyčný zapamatoval. Taky nikoho nezabíjí, to je jasné. Působilo by zvláštně, kdyby na hradě ubývalo studentů. Těm, co poruší řád a už ji fakt naštvou, usekne třeba prst nebo tak… Třeba ten chlapík, z naší koleje, jak mu chybí prst!

Artemis: Tak jako první důvod mne napadá, že je možná trochu paranoidní. I když o tom tedy dost pochybuji. Možná to má proti studentům, jako morální podporu – přeci jenom, když někdo nosí po boku meč, nejde většinou o člověka, který se za chvilku někde sesype. Anebo taky jako že je Nebelvír – myslím tím, Nebelvír má meč Godrica Nebelvíra, že. Takže to může mít prostě třeba jako nějaké označení toho, že je ředitelka. Vždyť to tak může být už delší dobu, co nosí ředitelé Nebelvíru po boku meč, co já vím. Ale asi se nejvíce přikláním k poslední teorii – přestože nutno uznat, že i ty dvě předchozí by byly zajímavé.

Natalie: Asi proto, že se bojí, aby jí nenapadli trpasličí ninjové, kteří se schovávají v temných chodbách a číhají si na vás. A pak vás chtějí odvléct do své kanceláře někde v hradě, aby vás mučili, protože mají rádi sladké a budou po vás chtít čokoládové sušenky!

Lukas: Toť otázka. Může to mít vlastně obrovskou spoustu důvodů, například ten, že se někoho nebo něčeho bojí. I když vlastně, to by bylo docela zvláštní, protože k čemu meč, když má slečna King hůlku a je určitě velmi zdatnou v oblasti kouzlení, jedině že by snad měl meč nějaký specifický druh magie. Dalším důvodem by mohlo být to, že je to pro slečnu King velmi důležitý předmět vzhledem ke vzpomínkám na někoho. Například od člověka, který jí pomohl meč získat. Nebo někdo, koho měla ráda a ztratila. Nevím…

Aby mé pátrání přineslo i nějaké skutečné výsledky, zeptal jsem se také přímo kolejní ředitelky Nebelvíru Alen King a zjistil, jak to s tím jejím mečem vlastně je. Dozvěděl jsem se, že meč získala zde na pozemcích Bradavic. Důvodem, proč ho u sebe neustále nosí, však není tento podle jejích slov „silný zážitek“, ale vzpomínka na člověka, který dal pro ni meč ukovat. Vzpomínka na tehdejšího kolejního ředitele Lukase Goldhaira.

(V průběhu rozhovoru s profesorkou King jsem se s překvapením dozvěděl i jméno jejího meče. To byste neuhodli! Nebo ano…? Vaše tipy mi můžete posílat sovou nebo říci osobně, potkáte-li mne na chodbě. Pěti nejrychlejším, kteří mi svou odpověď doručí osobně, názorně předvedu ono osudné „blop“.)

Tagy: , , ,

Komentáře jsou uzavřeny.

\par