A žili šťastně až do smrti

Napsal/a Mellisa Williamsova     Rubrika: Havraspár, Na křídlech fantazie

Jak se zima blíží a tím se náš optimismus vytrácí, nastal čas na krátký pohádkový příběh, který vás snad aspoň trochu potěší a zahřeje na duši.

Za devatero horami a devatero řekami se rozkládalo jedno království. Bylo to jedno z takových těch obyčejných pohádkových království, kterému se vedlo. Lidé zde byli šťastní a spokojení a mezi nimi panovala shoda a láska. Tomuto malému království umně vládl královský pár, král Adam a královna Libuška. Tito královští manželé měli dcerku, která se jmenovala Bětuška. Rodiče ji velmi milovali a snažili se jí dopřát to nejlepší, co jen mohli.

Jenže ani v pohádkách netrvá všechno štěstí věčně. Jednoho dne se na království snesl stín. U vysoké hory se usídlil drak, který plenil a drancoval vše, co mu přišlo pod ruku. Z království štěstí se rázem stalo místo smutku a strachu.

Avšak ani drak nebyl tak úplně nečestný. Rozhodl se s královskými manžely uzavřít obchod. Slíbil jim, že nechá jejich zemi být, pokud mu dají jejich dcerku jako desert po obědu. Krále i královnu to samozřejmě vyděsilo. Jenže pokud své dítě nevydají, zahynou všichni, včetně veškerých poddaných. Dlouho uvažovali, jak z celé situace vybruslit, až nakonec vymysleli plán.

Do všech království světa rozeslali posly se zprávou, že kdo zabije draka a tím zachrání království před zkázou, dostane ruku princezny a k tomu veškerý drakův zlatý poklad. Většina spanilých princů však kvůli strachu z draka buď vůbec neodpověděli, nebo se před jeskyní otočili a zbaběle utekli.

Nešťastná princezna se tedy pomalu začala připravovat na smrt. Nechala si ušít krásné nové černé šaty a udělat zlatou korunku. V paláci to vypadalo spíš jak na hřbitově. Nikdo nemluvil a všichni se mladé slečně radši vyhýbali, aby se nemuseli dívat do jejích smutných očí.

V té době dorazili poslové i do nejvíce vzdálených království. V jednom z nich vládl mladý král Pavel, který byl velmi statečný a uměl zacházet s mečem jako nikdo jiný na světě. Ten neváhal, svěřil vládu svému mladšímu bratrovi, nasedl na koně a rozjel se směrem k nešťastnému království. Jel dnem i nocí, nejedl ani nespal, veškerou energii dával do co nejrychlejší jízdy. A jeho koník, jako by mu rozuměl, dával do svých nohou vše.

I přes veškerou tuto snahu se mu podařilo dojet do nešťastného království až v den, kdy měla být princezna obětována. Nasedla do černého kočáru, stáhla si přes obličej černý závoj a odjela směrem k jeskyni. Tam nebojácně sešla ze schůdků u kočáru a vydala se směrem k drakovi, který již nedočkavě čekal.

Zazněl hrom, zablýskl se blesk a mladý král Pavel vjel na prostranství před jeskyní. Zvedl ruku s mečem nahoru, spustil hledí na přilbě a plnou rychlostí se rozjel k dračí sluji. Již po pár metrech však prudce zabrzdil a přilbu si sundal.

Stála tam, oslnivě krásná, obracíc drobnou hlavu směrem k němu. Udělal k ní krok, ještě jeden. A padnul před dámou svého srdce na kolena. Z očí mu tryskala láska a rty tiše drmolily věty příznivosti.

Bylo mu úplně jedno, že je celá zelená a šupinatá, a že jí z nosu vystupují dva proužky dýmu. S princezninou čelenkou na ostnu uprostřed čela vypadala tak neodolatelně, že mu tyto vedlejší aspekty byly úplně ukradené.

Avšak zájem plynul nejen z jeho strany. I jeho vyvolené se tento malinký mužík velmi líbil. Jak neohroženě vyjel do boje i jeho zamilovaný výraz. Byla to prostě láska na první pohled.

Mladý král se do své země již nikdy nevrátil. Místo toho raději zůstal se svou dračicí ve sluji. Ona už nikdy neplenila královské vesnice, právě jak to slíbila. Země se brzy dala zase dohromady a královskému páru se narodila další dceruška. Vše bylo, jak má ve správné pohádce být.

A jak strávili zbytek života dračice a její manžel? Nu, jak už to chodí, tak velmi šťastně. Žili v dostatku, obklopeni láskou. Možná by vás zajímalo, jestli spolu měli nějaké děti. Měli. Narodilo se jim pět krásných žabiček, mladých slečen, které si v budoucnu našly manžely mezi těmi nejurozenějšími žabáky. A žili šťastně až do smrti.

Tagy: , , ,

Komentáře jsou uzavřeny.

\par