Nebezpečné machinace bradavického šamana! Kdy se naruší časoprostorové kontinuum a Blackwood ovládne svět?

Napsal/a Korespondenti     Rubrika: Morčata a ti ostatní, Mrzimor

Pozor, pozor! Mnoho z Vás si jistě vzpomíná na článek o děsivém komplotu, který jsme Vám nedávno přinesli. Strašlivé celosvětové spiknutí spojené mimo jiné i s krádeží vánočních přání a únosem Birminghamské výpravy. Taktéž jsme Vás seznámili s tím, kdo je jedním z hlavních mozků celé operace – bradavický profesor Aidan Blackwood. Nedávno však vyplula na světlo další šokující zjištění! O některých se dokonce můžete dočíst ve dvou zdejších článcích, avšak my Vám ony hrůzostrašné a děsuplné informace přinášíme všechny dohromady a v takových souvislostech, že Vám vyrazí dech!

To, že na první pohled nevinně vypadající profesor Blackwood jede v obchodech na černém trhu, již víte, ale kdo by čekal, že se k tomu sám přizná? Ano, ano! Ani tento mafiánský šaman není dokonalý a prořekl se! (R. C. B.: Pokud nám nevěříte, stačí nalistovat o pár článků zpět a přesvědčit se na vlastní oči.) A s čím že to kromě toaletního papíru obchoduje? Přeci s mapami!
Není podivné, že právě tyto zdánlivě nevinné kousky papírů sehrály zásadní roli v té nešťastné a životu nebezpečné události v Birminghamu a taktéž i v pátrání po ukradených vánočních přáníčkách? Vždyť to jsou do očí bijící fakta, která jasně dokazují, že náš šamanský profesor má ve všech těchto událostech opravdu prsty! (J. H.: A toaleťàky! Jsou všude! Špehují nás!)

Mapami to ale nekončí! Co dalšího ohrožovalo nebohé a nic netušící bradavické výletníky? Nic jiného a méně nebezpečného než samotná akromantule! Mohlo by se to zdát jako pouhá shoda okolností, že právě jed těchto stvoření je součástí životunebezpečného lektvaru. Jistě, mluvíme o jedu, kterým byl zřejmě otráven Anton Pavlovič.
Nenechte se však zmást! Na nás, profíky, si s takovým balamutěním nepřijdou! Žádná souhra náhod, nýbrž pečlivě promyšlený a propracovaný plán. Právě Aidan Blackwood zřejmě vlastní nelegální farmu s akromantulemi. Přímo se nabízí možnost, že ona útočící akromatule byla právě jednou z těch prapodivných, pro profesora zřejmě mírumilovných a roztomilých domácích mazlíčků, jež chová na svém obřím dvorku Merlin-ví-kde. (J. H.: Věřím, že se jmenovala Berta. Berta je skvělé jméno pro lidožravého miláčka!)
Nebo snad máte jiné informace o této podivné konstelaci hvězd? Pokud ano, jak vysvětlíte, že se akromantule nechala vcelku jednoduše přemoci a nikomu neublížila? Kdepak, je to jasné! Přeci nepůjde proti svému pánovi, proti tomu, kdo jí poskytuje přístřeší a dodává potravu. (R. C. B.: Kde tu potravu bere snad raději ani nechtějte vědět!) (J. H.: Medvídci JOJO to nebudou…)

A do třetice všeho dobrého, nebo v tomto případě spíše zlého – další vlezlý problém, možná ještě závažnější a nebezpečnější než je obchodování s mapami a uslintaná akromantule: Kde se nakonec ocitli ubozí studenti? Část skončila na hradě v podobě tučňáků, to už víme, avšak co ten zbytek? (J. H.: Chvilka napětí… Ano, dejte si další čtvereček čokolády!) (R. C. B.: Ale pozor! Opravdu čtvereček tabulkové čokolády. Nezapomínejte, že některé čokoládové žabky jsou otrávené!)

Alternativní realita – jiný časoprostor, toť ono zvláštní místo! I na této půdě je profesor jako doma a má s ní mnohé zkušenosti. Vždyť právě časoprostor a alternativní reality využívá k plánování svého hanebného a pobuřujícího snu – ovládnutí světa! (A zde zbystřete – i k tomuto plánu, k tomuto zákeřnému úmyslu se profesor přiznal a dokonce se tomu ještě smál! Jaká zhýralost!)
Do alternativní reality není jen tak jednoduché se dostat. Navíc jich je několik, je tedy zhola nemožné, aby ho zde někdo objevil a zhatil jeho plány.

Už se Vám dělá mdlo? Nemůžete tomu uvěřit? To stále není vše! Nejen, že využívá jiné reality a časoprostoru jako úkrytu a místa pro osnování své spletité sítě všemožných zločinů i podlostí, ale dokonce má vskutku nehorázné úmysly s časoprostorem samotným! Chce ho zničit, nebo přinejmenším vyklonit z rovnováhy!

Ano, čtete dobře. Nic víc, nic míň než narušení časoprostorového kontinua, což by mělo nedozírné následky pro celý svět a možná i vesmír! Propukl by zmatek a panika, lidé by nevěděli, co se děje, a kdo by byl v tu chvíli na koni? Nikdo jiný než právě Aidan Blackwood! Někteří by ho měli dokonce za hrdinu, který zachránil svět, jelikož když už ví, jak čp-kontinuum zničit, logicky i ví, jak vše napravit. A ten, kdo by jeho skutkům nevěřil či ho podezříval, by se nejspíše bál. Přeci jen uznejte sami – pokud by Blackwood toto opravdu dokázal, kdo ví, co by mohl zvládnout potom.
(J. H.: Jenom jsme zatím nepřišli na drobný detail – jaký superhrdinský obleček má asi tak pan profesor Blackwood připravený ve skříni? Že by růžovo-bílou kombinézu roztleskávaček? Či snad seriózní žlutý kabát až na zem? Můžeme se pouze domnívat. Nebo uspořádat téměř sebevražednou výpravu do nitra profesorova šatníku.)

Nutno uznat, že je to sice podlý a zlotřilý plán, avšak vskutku geniální. Nejlepším způsobem jak ovládnout svět a přimět celou světovou populaci k tomu, aby ho poslouchala, je nedat nikomu na výběr a zároveň lidstvo zastrašit. Bude snad Aidan Blackwood novým Temným pánem? Zatím je to pouze plán a částečně i teorie, ale je nutné mít se na pozoru! Mnohé věci se dějí a nad Bradavicemi se smráká! A my, nebozí studenti, nemáme ani moc šancí se naučit bránit, vždyť soubojnický klub nefunguje!

To byla znepokojivá zjištění, jež vyplynula především ze spojení již objevených skutečností a informací, za jejichž zjevení světu vděčíme Deilenu M. Holeacovi, avšak na některá zarážející fakta poukazuje samotný rozhovor s profesorem Blackwoodem. V první řadě je zběhlý v několika odvětvích magie, což skýtá skvělé možnosti a rozličné způsoby, jak to či ono provést, kterak pokračovat v cestě za ovládnutím světa. Taktéž má nepřeberné množství přátel a spiklenců po celém světě, z nichž někteří by mohli být stejně tak pochybná individua jako profesor sám.

Ti, kteří rozhovor s profesorem četli, si nepochybně všimli zmínky o podivném kameni, který se snažil dostat do své věže, a taktéž poznámce o dračím vejci. Šaman Blackwood se sice snažil přesvědčit zmijozelského redaktora i všechny čtenáře Bradavičníku, že vejce již ve svém držení nemá, ale můžeme si tím být opravdu jistí? Co když právě onen podivný kámen vejce skrývá? (R. C. B.: Já ten kámen osobně viděla. Byl vskutku obrovitánský a navíc na něm byly jakési podivné symboly.) Právě vejce ukryté v kameni by bylo příhodným vysvětlením, proč profesor nikomu nedovolil kámen zmenšit. Doufejme tedy, že se na hradě z čista jasna neobjeví žádný drak či nějaká podobná nebezpečná potvora.

Další podezřelou aktivitou je samotné hledání pokladů. Nezapomínejte, že minule se z údajného pokladu vyklubala mafiánská základna! Co to bude tentokrát? Že by nějaká zbraň figurující v plánovaném ovládnutí světa? Hrůza na to jen pomyslet!

Co nás však na rozhovoru zarazilo a překvapilo nejvíc je umění meditace a transu, které profesor ovládá. Vždyť to je perfektní vysvětlení toho, proč se unesení studenti, případně všichni kouzelníci – nedobrovolné oběti Blackwoodovi „hry“, ještě neozvali, proč stále nikdo nic nenamítá. Kouzla se v mnoha případech dají vystopovat. Pokud by tedy byla dotyčným změněna paměť, rozhodně by to bylo podezřelé a vyvolalo spoustu nechtěných otázek. Ale napadlo by někoho pátrat po známkách, které by naznačovaly kupříkladu použití hypnózy? Nenapadlo! A právě proto je tento způsob tak účinný. Inu, profesor Blackwood není přeci žádný začátečník či přihlouplý trúb.

Vyvstává tedy otázka: nejsou unesení studenti a část profesorstva pod vlivem nějaké hypnózy? Nejsou stále v transu? Je nezbytné zamyslet se nad tímto možným problémem. Proto na Vás, chytré a všímavé čtenáře a studenty, apelujeme: věnujte pozornost svému okolí a hlavně uneseným studentům! Nikdy nevíte, co se může přihodit, a nikdo si jistě nepřeje, aby v budoucnu stála za Blackwoodem armáda zombíků, jinak řečeno zhypnotizovaných studentů. (J. H.: Takový zombie se pozná hlavně tak, že obědvá lidské mozky. Dávejte si proto pozor a choďte spát s helmou! Nikdy si nemůžete být jistí…)

Jak jste si jistě všimli, pokud jednotlivé informace necháte zvlášť, jsou to jen střípky poukazující na to, že něco je špatně. Jestliže vše složíte dohromady, vytvoříte pomyslné zrcadlo, které vám vše vyjeví a osvětlí! Nezahazujte tedy kusé informace v domnění, že nedávají smysl! Snažte se každou drobnost pečlivě zakomponovat, a pokud něco objevíte, byť se Vám to bude zdát sebevíc neuvěřitelné, neváhejte a dejte nám vědět. My budeme nadále pátrat, a jakmile zjistíme nové informace, opět se o ně s Vámi samo sebou podělíme.

S očima na šťopkách, s ušima nastraženýma a Bradavicím stále věrní Rebecca C. Bennett & James Hroozley

R. C. B.: Na konec se na Vás, na chytré, bystré a informacíchtivé studenty, případně i profesory (pokud tedy v tom ohavném spiknutí nejedete také), obracím s prosbou. Pokud by se nedejbože stalo, že Vám již nebudeme přinášet žádné informace a dokonce nás ani nespatříte pochodovat, pobíhat či pořvávat nikde na hradě, vězte, že je něco špatně! Kdo ví, čeho všeho je profesor Blackwood schopen, a žádný mafián jistě nechce být propírán v médiích. My se sice nebojíme a cítíme potřebu se s Vámi o tyto strašlivé informace podělit, ale vskutku nechceme skončit jako ozdoba na stěně v mafiánském sídle na dně jezera, či v kuchyni jako budoucí hlavní chod. V případě našeho zmizení tedy zalarmujte celý hrad a vydejte se nás, prosím, hledat. Nezapomeňte hlavně na již zmíněné sídlo v jezeře a školní kuchyni!

Tagy: , ,

3komentáře

  1. Lia Píše:

    Páni 😀 Prokousala jsem se tím nekonečným mořem písmenek až na konec a zjistila jsem, že se mi to líbilo. Fakt dobrý. I když o tom čp kontinuu pochybuju..

  2. Hay Caroline Line Píše:

    Nevěřím vlastním očím ani uším 🙂

  3. Remus Hroozley Píše:

    Teda Jamesi, ty jsi na špionské dráze!! 😀

\par