Zapáchající prvák na scéně – aneb jak prefekti nabádají studenty k porušování řádu…

Napsal/a Korespondenti     Rubrika: Nebelvír, Ze života studenta

Tuhle jsem dostala hodně zajímavej trest. Samozřejmě od mojí nejoblíbenější všemi milované prefektky, tenhle rok novopečené, od nejoriginálnější osoby na hradě. Ona osoba mě přistihla venku po večerce, a to byste nevěřili, co za trest jsem vyfásla! Tak trochu jsme spolu klábosily o tom, že mi nejde jedno z těch „nejprimitivnějších“ kouzel, prej Lumos nebo tak nějak se to jmenovalo.

V zadání onoho trestu si prefektka vymyslela, že se celých neuvěřitelně dlouhých pět dní nebudu mejt, nebudu se česat a nebudu se převlíkat do jinejch hadrů, než jsem měla zrovna na sobě (což byl teda mimochodem hábit a mudlovský oblečení) a trénovat v koupelně – jo, v koupelně, asi čtete dobře – to připitomělý svítící kouzlo. Jenomže když si to tak vezmete, uznejte, že je to nereálný! Vlastně mě prefektka nabádala k tomu, abych porušovala školní řád!

Nebo spíš, rovnou mi to přikázala. Pokud se šeredně nemýlím (a věřte mi, že se mýlím málokdy, já se totiž téměř nikdy nemýlím – a možná to zní dost vychloubačně, ale co jinýho chcete čekat ode mě, od holky, co nikdy v ničem nemá chybu, že?), školní řád má jedno jakési pravidlo o školní uniformě, které by mi byla skoro až hanba tady opakovat. Všichni si zajděte do druhého patra na sekretariát a přečtěte si, co se tam o té školní uniformě píše, a pak pochopíte, že jsem tenhle bod školního řádu musela nutně porušit, kdybych Loreen respektovala.

Takže zaprvé, školní uniforma se musí nosit na vyučování, školní akce a tak dále… no jen si to sami přečtěte. Ovšem já byla v mudlovským oblečení, když mi ona prefektka (kterou už jsem prozradila, ale tomu nevěnujte pozornost) trest zadávala. Že se nemůžu převléct, je jedna věc. Ale tam, kam se tahle „nevinná“ větička dostane další den, už se naše úžasná milá prefektka nedostala. A nejenom tam. Taky se má nosit školní uniforma řádně upravená (což jsem si zase vsugerovala do paměti, když jsem dostala jinej trest za nenošení uniformy), jenomže jestli mám ten jeden školní hábit nosit pět dní v kuse, já, mrňavá prvačka, která ho zamaže po první hodině nošení… no potěš Merlin.

Jistě si dovedete představit, jak byl špinavý – a to už vůbec nemluvím o procentech vlhkosti – po hodině trénování v koupelně. Protože jsem měla ten Lumos trénovat v koupelně a nesvítit si při tom. Úplná tma a voda a… a tak. Sice tam zrovna moc špíny nebylo, ale toho prachu, co se na mokrej hábit dokáže nabalit, když ho sundáte v pokoji a hodíte na zem, tolik prachu jste v životě neviděli, to vám řikám na rovinu.

Po třech dnech mě prostředí koupelny omrzelo. A koho taky ne, že, když máte vyhrazenou jen koupelnu a nemůžete si v ní ani rozsvítit. Takže jsem zašla do jedný z chodeb, kde se zrovna nesvítilo, a začala to kouzlo trénovat tam. Hábit skončil na zemi celkem sedmapadesátkrát, za což mohl můj zvyk z koupelny. Jenomže v koupelně byl hábit mokrý, což uschlo, zatímco v chodbě, která nevypadala zrovna moc čistě, se mi na hábit nabalila spousta svinstva. Nehledě na to, jak už po těch třech dnech solidně zapáchal. Jako by… jako by snad byl ze shnilých vajec. Teda… můžou vejce shnít? Nebo musej nutně zplesnivět?

To by ale bylo asi na dlouho, tahle úvaha, takže radši pokročíme dál. V poslední době jsem si navykla chodit na jídlo vždycky pozdě, sice na mě nic nezbylo, ale nebylo tam aspoň tolik čumilů, který by si mohli všimnout páchnoucí prvačky, šinoucí si to doslovně jak smrad na jídlo. Kvůli Loreeninu trestu jsem se ani nevyspala, protože mi to kouzlo pořád nešlo a nešlo a já z toho byla zoufalá a… a… a víte co.

A když se konečně dostanu k tomu nejhoršímu, zdaleka to nebylo to, že bych pěkně páchla, ani to, že na mě nezbyla večeře, a dokonce ani moje rozcuchaný vlasy (na jejichž účes si normálně celkem potrpím). Ne, nejhorší chvíle nastala, když jsem musela pracně na každé hodině vysvětlovat, že uniformu mít prostě nemůžu, protože mi to řekla ona Véééliká prefektka, před níž mám fakt respekt (ano, možná, že čtete správně). Chození na vyučování jsem pak vzdala po dvou dnech, protože mě nebavilo ze všelijakých učeben běhat do sedmýho patra se převlíct, žéé…

No dobře, budu upřímná. Porušovala jsem Loreeniny pokyny, jak to jenom šlo. Nikdy jsem na hodinu v tom špinavým oblečení nepřišla, ovšem to nemění nic na tom, že jsem na něj po dvou dnech trénování Lumos přestala chodit. Když se kácíte při chůzi, jak se vám chce spát, ani dost dobře nejde zakomponovat do toho ještě ty hodiny…

Doufejte, že Loreen nikdy nepotkáte za okolností, kdy by vám mohla dát školní trest. A když už, nikdy před ní nevyslovujte, že vám něco nejde. Jinak skončíte… ještě neliběji, než jsem skončila já.

S pozdravem se loučí momentálně špinavá a toužící po sprše,

Ralsae Aaronová.

Tagy: , , ,

Jeden komentář

  1. Sidney Bold Píše:

    No jaksi si se zapoměla zmínit o té kouzelné, úžasné nejlepší, skvělé…atd. atd. osobě, která prolomila to tvé Lumosneumění…:D No byla si to sice ty, ale to já i Sidney sme z tebou ztráceli trpělivot, ale pravda ta hruška byla výborná a ještě když někomu zdrháte, tak je ještě lepší…:DD

\par