Profesorský denník I.

Napsal/a Korespondenti     Rubrika: Zeleným inkoustem, Zmijozel

Ako už spomínala naša slečna primuska, nájde sa iba málo študentov, ktorí by sa zaujímali o profesorský zbor. A ešte menej sa nájde takých, ktorí nájdu odvahu, aby s niekým z profesorov strávili toľko času, že môžu o nich poskytnúť nejaké informácie aj pre ostatných. Nikdy som sa nepovažovala za zbabelú a preto som sa rozhodla našej primuske s touto ťažkou úlohou trošku pomôcť.

Dnes som sa rozhodla, že Vám predstavím jednu z nových posíl profesorského zboru – profesorku Virginiu L. Griffin, ktorá od septembra vyučuje predmety Alchymie 2 a Dějiny čar a kouzel 1 a 5. Pani profesorku som zastihla v jej kancelárii, položila som jej za Vás pár jednoduchých otázok a pokúsim sa priblížiť Vám túto nevšednú osobnosť.

Profesorka Griffin sa narodila v Škótsku, neďaleko Stirlingu, kde aj vyrástla ako jedináčik. Bola typickým dieťaťom vyrastajúcim medzi dospelými, ktorí si zakladali na vzdelaní, učení a výchove. Súrodencov nemala, bývala iba s rodičmi a domácim škriatkom.

V detstve ju doma vyučovala jej mama, neskôr nastúpila do Bradavíc. Podľa jej slov študovala všetky vtedy dostupné predmety okrem lietania a starostlivosti o zázračné tvory, ku ktorým nikdy nemala vzťah. Najradšej mala kouzelné formule, prěměňování, dejiny čar a kouzel a obranu proti černé magii, ale venovala sa tiež lektvarom a bylynkářství.

Po škole niekoľko rokov pokračovala v štúdiu kouzelných formulí a prěměňování, ale neskôr sa vydala a postupne mala tri deti. Popri tom sa začala starať o svoj aj manželov majetok, rozšírila rodinnú firmu a zároveň bola ženou v domácnosti. Jej život bol zložený zo starostlivosti o deti, bývanie a rodinné financie, čo jej zaberalo väčšinu času. Keďže jej deti sú už dospelé a majú vlastné rodiny, rozhodla sa vrátiť tam, kde pre ňu všetko začalo – do školy.

Medzi jej záľuby patrí mnoho vecí. Miluje logiku matematiky, abstrakciu filozofie, rôznorodosť rétoriky, neodolám pekným hádankám, pútavým legendám a príbehom. Zbožňuje earl grey s mliekom a čaj o piatej je pre ňu posvätným rituálom. Má rada kanastu, bridž i pasiáns a myslí si, že klasické vzdelanie je dôležité pre každého.

Okrem iného na seba prezradila, že miluje klobúky a vlastní ich veľké množstvo. Drží sa zásady, že hodinky a prútik nosí tak, aby ich nebolo vidno na prvý pohľad. Nikdy nedáva dolu svoju svadobnú obrúčku.

Ak by som to mala zhrnúť, tak profesorka Griffin vyzerá síce prísne, no je to veľmi milá osobnosť a stretnutie s ňou pri akejkoľvek príležitosti môžem vrelo odporučiť.

Ronnie McGrathová

Tagy: , ,

Komentáře jsou uzavřeny.

\par