Zděšení a obavy zachvacují fanoušky…

Napsal/a Leah A. Wildrose     Rubrika: Na koštěti, Ze světa kouzel, Zmijozel

Světem se šíří děsivé novinky. Jedna ze skutečných famózních hvězd z řad Holyheadských harpyjí, mladistvá famfrpálová hrdinka, slečna Suzy Leighton, hrající na pozici odrážeče, leží v nemocnici u sv. Munga.

Bylo to jako blesk z čistého nebe, tak nečekaně přišlo náhlé oznámení, že Holyheadské harpyje se dne 3.11.2079 ukáží na provizorním stadionu v Portlandu v Oregonu. Veřejnost, ohromená tím, že neměla ani povědomí o plánovaném přátelském utkání mezi nimi a nejstarším britsko-irským famfrpálovým týmem, Puddlemerskými spojenci, kteří ve znaku nesou dva zkřížené papyry, způsobila ohromný rozruch. Během jednoho dne byly veškeré lístky rozprodány a to za vskutku vysoké ceny. O to milejší bylo, že výtěžky nešly týmům ani hráčům, ale byly poslány jako charitativní příspěvek na děti v dětských domovech.

Přeplněné tribuny narychlo postaveného stadionu skutečně pukaly ve švech, návštěvnost byla nevídaná, i když letos tomu nebylo divu, Holyheadské harpyje mají vynikající formu a zatím se zdají být jednimi z favoritů, kteří to dotáhnou tento rok daleko a snad získají i dostatečný počet vítězství, aby svou úspěšnost potvrdili v tříleté řadě brilantních výkonů. Ale ani Puddlemerští spojenci nezaostávali, leč se neúčastnili zápasů tak hojně, jako v letech minulých. Snad proto bylo pro nás, famfrpálové nadšence, tak těžké uvěřit tomu, že takový legendární zápas skutečně nastane!

O samotném průběhu utkání Vám toho moc neřeknu. Proč? To je snadné, vzhledem k mým školním povinnostem je jasné, že jsem neměla šanci být osobně přítomna a tak nebudu šířit bludy. Podrobnosti se pravděpodobně dočtete v Denním věštci (či v PKZ), jakmile bude známo více faktů. Pravděpodobně, skutečně je to jen domněnka, zatímco byla pozornost diváků plně soustředěna na děj v okolí Holyheadských obručí, jeden ze zákeřných potlouků chtěl srazit k zemi Alenna Herowlena, střelce Puddlemerských spojenců. Nikdo si toho nevšiml, potlouk by byl rozdrtil Alennovu ruku na násadě, nebýt výkřiku z publika a pohotové reakce Suzy. I když by to málokdo čekal, vrhla se dívka proti ráně směřující k jejímu protivníkovi a i když od začátku věděla, že to nevyjde, pokusila se potlouk odpálit do patřičných míst.

Pálka jí ovšem sklouzla a potlouk jí tvrdě narazil přímo do levé ruky. Naštěstí ji brzy přemístili do nemocnice u sv. Munga, kde se nyní zotavuje ze svého zranění. Má dokonale roztříštěné zápěstí a utrpěla psychický šok. A PROTO Vás všechny vyzývám! Připojte se ke mně a vytvořte přáníčko, kupte bonboniéru, obětujte lízátko – cokoliv … Všechny dary, které můžou této obětavé nesobecké hrdince pozdvihnout náladu, jsou vítány. Posílejte je prosím sovou mne do zmijozelské dívčí ložnice, odkud budou hromadně, zabalené odesílány přímo do nemocnice.

A co dodat nakonec? Doufejme, že se brzy uzdraví a přidá se k oslavám, protože i přes její ztrátu Holyheadské harpyje zvítězily. Novinky o jejím zdravotním stavu pochopitelně podám příště, stejně tak jako jistě i výsledky dalších letošních důležitých utkání.

Mějte se! Famfrpál nade vše.

Tagy: , , , ,

Jeden komentář

  1. Bartleby Belows Píše:

    Aneb jak Lee ke sladkostem přišla 😀
    Takže ji nikdo nic poživatelného neposílejte, jelikož by se to zkazilo než by to dorazilo k Mungovi, tak by to Lee radši zpráskla sama.
    Přáníčka s brzkým uzdavením určitě, ale bonboniéra 😀 Lee to nemyslíš vážně.

\par